DVR kamery sa v posledných rokoch stali veľmi dobrými pomocníkmi. Ak vám tento názov, respektíve skratka, nič nehovorí, ide o špeciálne kamery, ktoré sa používajú v autách. Sú umiestnené na palubovej doske a točia všetko, čo o sa deje pred vami. Takýto záznam, preto vie pomôcť v prípade nehody. Ak totiž kamera zachytí vinníka, môžete sa vyhnúť problémom. Poďme sa pozrieť na to, ako alebo podľa čoho takúto kameru vyberať a čo budete potrebovať k nej.
Musíte ju napojiť
Začneme tým, čo si budete musieť okrem kamery zaobstarať. DVR kameru totiž musíte niekde zapojiť. Hovoríme o zdroji elektrickej energie. Priamo do auta, to však nejde. Na tento účel vám poslúži menič napätia, ktorá dokáže premeniť prúd z auta, na 5V prúd, ktorý táto kamera potrebuje. Na výber máte viacero možností.
Menič napätia 12/24V na 5V – 4 produkty od Menic napatia:
- 2,1A, micro USB
- 2,5A, mini USB
- 3A
- 2X USB
Typ snímača
Jednou z vecí, ktorú by ste si pri výbere kamery mali všimnúť, je typ snímača. Na výber máte snímač CCD a CMOS. Druhý spomínaný sa na kamerách nachádza častejšie. Rozdiel spočíva hlavne v cene. Snímač CMOS je o niečo lacnejší.
Rozlíšenie videa
Toto je asi najdôležitejší údaj. Na výber máte tieto rozlíšenia:
- 640 X 480 pixelov – najnižšie rozlíšenie
- 1280 X 720 pixelov – High Definition (HD) rozlíšenie
- 1920 X 1080 pixelov – Full High Definiton ( Full HD )
Čím vyššie rozlíšenie bude kamera mať, tým väčšiu SD kartu, budete potrebovať. Hovoríme samozrejme o mieste. Na druhej strane, by ste však mali radšej zainvestovať do väčšej SDčkovej karty, pretože na kamere, ktorá točí Full HD, je všetko omnoho lepšie vidieť. Takže aj prípadného vinníka autonehody. Taktiež je dobré, ak si zakúpite kameru, ktorá ma v sebe zabudovaný stabilizátor a bude mať širokouhlý objektív. S ním je samozrejme omnoho viac vidieť, teda ak hovoríme o bočných stranách počas jazdy, stabilizátor sa za postará o to, aby boli zábery, ako tak jasné, pretože auto, predsa len nestojí na mieste.